Portale internetowe: magazyn informacji z wiadomości ze świata, rozrywki, zakupów online, sportu

Jeśli Barbara Tuchman twierdziła, że ​​„Książki są nośnikami cywilizacji. Bez książek historia milczy, literatura niema, nauka sparaliżowana, myślenie i spekulacja w martwym punkcie”. Nikt nie zgodziłby się z jej słynnym cytatem. Jednak oprócz tego, że są środkiem przekazu wiedzy, książki mogą być nieporęczne i mogą zająć dużo czasu na znalezienie informacji. Wirtualne efekty nauki spowodowały przełom w tworzeniu magazynów informacji tuż przed ekranem naszego komputera, w przeciwieństwie do gazety, w której wiadomości mogą być skracane ze względu na przestrzeń.

Nowa generacja ma moc portali internetowych, które maja stasko dostarczają informacji jednym kliknięciem. Bez magii, bez dramatu, po prostu wiadomości podawane jak filiżanka gorącej kawy, aby ożywić zmysły. Niedługo po pojawieniu się sieci pojawiły się pierwsze portale. Portale służyły i nadal służą jako ważny punkt startowy dla surfowania w Internecie i chociaż istnieją portale o specjalnych zainteresowaniach, które mają pewien udział w rynku, te, które zaczęły działać wcześnie, mają lwią część oglądalności.

Magiczne portale internetowe dały człowiekowi świat wiedzy na wyciągnięcie ręki. Obejmuje wszystkie aspekty, od wiadomości, nagłówków, sportu, rozrywki, życia, zakupów online, artykułów, bieżących wydarzeń, bieżących wydarzeń, aktualności.

Ale dawne portale były proste w porównaniu z tym, czym są dzisiaj i czym staną się w ciągu najbliższych kilku lat. Już dalekie od zwykłej, statycznej pierwszej generacji portali, dzisiejsze portale internetowe wykorzystują nową technologię, aby zapewnić znacznie bardziej ekscytujące wrażenia podczas surfowania. Siłą napędową tego wszystkiego jest wszechobecność łączy szerokopasmowych, które pozwalają portalom przechowywać bogatszą grafikę i multimedia, kolorowe i zabawne animacje oraz funkcjonalne aplety, takie jak paski giełdowe i kanały informacyjne.

Raport EMarketer podkreśla przyszłość portalu w tym świetle, zauważając, że usługi portalu wykroczą nawet poza samą sieć, w zakresie spersonalizowanych pulpitów i wyszukiwania wideo/multimediów. No i oczywiście portale zarabiają głównie na reklamie, a eMarketer zwraca uwagę na to, że zmienia się też rodzaj reklamy znajdującej się na portalach.

Największymi zmianami w przyszłości usług portalowych będzie ich rozszerzenie poza tradycyjne wyszukiwanie, coś, co już widzimy, gdy Google wchodzi w inne obszary. Poszukaj wszystkich głównych portali, aby w nadchodzących latach uruchomić produkty wyszukiwania na komputery, spersonalizowane narzędzia wyszukiwania, a nawet usługi wyszukiwania mobilnego.